Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimi tarafından 'Projelerle Karaman' çerçevesinde Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'in eşi Hatice Sarıibrahim'in himayelerinde şehit ismi verilen okullarda başlatılan "Şehidimi Tanıyorum, Anısını Yaşatıyorum" Projesi kapsamında Şehit Öğretmen Ahmet Sarı, şehit oluşunun 50’inci sene-i devriyesinde isminin verildiği okulda dualarla anıldı.

Şehit Ahmet Sarı Ortaokulunda gerçekleşen anma programına, Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Şehit Öğretmen Ahmet Sarı’nın ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu Müdürü Ramazan Garip’in açış konuşmasıyla başladı. “Projenin amacı kıymetli şehitlerimizi siz yeni nesile tanıtmak, onlardan bizlere miras kalan değerli emanetleri olan anılarını yaşatmaktır.” diyerek konuşmasına başlayan Ramazan Garip, “Bugünün emanetçileri, yarının sahipleri olan siz sevgili gençler, biliyoruz ki sizlerde şehitlerimizin layıkıyla tanıtılması, kıymetli hatıralarının sizden sonra gelecek nesile aktarılması için en az bizler kadar çabalayacaksınız.” dedi.

Açış konuşmasının ardından program, Şehit Öğretmen Ahmet Sarı’nın hayatının anlatıldığı video gösterimi ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 

Programın son bölümünde kürsüye gelen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek proje kapsamında il düzeyinde yıl boyunca etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Program, Hanımefendi Hatice Sarıibrahim'in şehit ailesine hediye takdimi, günün anına çekilen fotoğraflar ve yapılan ikram ile sona erdi.

sehit-ogretmen-adinin-yasatildigi-okulda-dualarla-anildi (5)sehit-ogretmen-adinin-yasatildigi-okulda-dualarla-anildi (4)sehit-ogretmen-adinin-yasatildigi-okulda-dualarla-anildi (3)sehit-ogretmen-adinin-yasatildigi-okulda-dualarla-anildi (2)sehit-ogretmen-adinin-yasatildigi-okulda-dualarla-anildi (1)

Editör: Nejla KOÇ