Oyuncu Ozan Güven'in, 13 Haziran 2020'de eski sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darp ettiği iddiasıyla 13 yıl 6 aya kadar hapis talebiyle yargılandığı davada Adli Tıp Kurumu raporu hazırlandı.
 

Şiddetin Ardından Deniz Bulutsuz’un Psikolojik Durumu da Kötüye Gitti
İstanbul 58.Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen Adli Tıp Kurumu raporuna göre Deniz Bulutsuz'da, 13 Haziran 2020'de maruz kalındığı iddia edilen olayın ardından psikiyatrik bir hastalık olan 'anksiyete bozukluğu' geliştiğinin anlaşıldığı ve yaralanmasının kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı belirtildi.

Deniz Bulutsuz'un Vücudunda Kemik Kırıkları da Bulunuyor!
Raporda ayrıca, Bulutsuz'un vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, yaralanmasının kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, yüz sınırları içerisinde tespit edilen yara izinin belirli bir mesafeden fark edilmediği ve yüzde sabit iz niteliğinde olmadığı kaydedildi.
Davanın görülmesine bugün İstanbul 58.Asliye Ceza Mahkemesi'nde saat 14.20'de devam edilecek.

Olay Nasıl Gerçekleşmişti ?
Oyuncu Ozan Güven'in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz, Güven'in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Güven hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 'hakaret', 'kasten yaralama' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilmişti. Ozan Güven'in de Deniz Bulutsuz'dan şikayetçi olduğu dosya uzlaştırma büroya gönderilmişti ancak taraflar uzlaşmayı kabul etmemişti. 2 tarafın da şikayeti üzerine olaya ilişkin 2 ayrı iddianame hazırlanmıştı. Güven'in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz hakkında ise 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Ölü İçin Hangi Dua Okunur? Ölü İçin Hangi Dua Okunur?

Şiddetten İddialarından Sonra İlk Projesi

Güney Kore yapımı Remember: War Of The Son dizisinden uyarlanan Taş Kağıt Makas dizisi 2024 yılında ekranlara gelmeye hazırlanırken oyuncu kadrosu ise Serra Arıtürk, Ekin Koç, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal gibi usta oyuncuların yanında Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp etme iddialarından sonra ilk projesi olacak. Dünya ünlü internet dizi platformu HBO’nun “Succession” dizisinde yer alan Ekin Koç’un birçok ünlü isimle başarılı işlere imzasını atmasına rağmen ismi şiddet olayına karışmış bir oyuncuyla aynı projede yer alması ise büyük tepki topladı! İsmi şiddet ile anılan kadın veya erkek hiç kimsenin bu sektörde yeri yok, olmamalı.

Kaynak: Haber Merkezi