Gencinden yaşlısına, kadınından, erkeğine herkesin konuştuğu bu kritik maç öncesi Karaman Futbol Kulübe destek mesajları yağarken Karaman Beşiktaş taraftar grubu maçta tribünde yerini alacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili olarak kurumumuza açıklamalarda bulunan Karaman Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Şevket Varol “Bilindiği üzere 17 Aralık Pazar günü saat 14:00’de şehrimizin takımı Karaman F.K. için çok önemli bir maç var. Malumunuz olduğu üzere Iğdır ile şehrimizin arasında 3. Ligden gelen bir sert rekabet bulunmakta. Bu önemli karşılaşmada bizlerde Karaman F.K. taraftarları olarak tribünde ki yerimizi alacağız.”

“Hepimizin bildiği gibi geçen sezon Iğdır'da takımıza hiç hoş olmayan davranışlarda bulunuldu, takım otobüsümüze saldırıldı, saha içinde ve stadyumda kafilemize hakaretler edildi. Valimiz Hüseyin Engin Sarıibrahim tesadüf gereği o dönem Iğdır Valisiydi ve takımımızın maruz kaldığı kötü davranışların önüne geçilemedi ancak bugün şehrimiz adına önemli bir fırsat var. Bu neyin fırsatı holiganlığın, şiddete karşılığın değil sporun dostluk, kardeşlik olduğunu göstermek için bir fırsat. Türkçe'nin başkentinde Yunus Emre'nin hoşgörüsünü göstermeliyiz tüm şehir olarak bunu yapacak yürek bizlerde var.

“Bizim bu hoşgörülü davranışımız sadece saha dışında olmalıdır bununda altını çizmek istiyoruz, tribünlerde takımımız ceza almayacak şekilde agresif bir destek vermemiz gerekli. Karaman emniyetimizden de bu konuda biraz daha esneklik bekliyoruz, geçtiğimiz maçlardan birinde emniyet güçlerimiz Türkiye'nin hiçbir stadyumunda olmayan davranışla ‘Ayağa kalkmayın oturun’, ‘Bağırmayın’ şeklinde bizleri uyarmışlardı. Umarım bu karşılaşmada biraz daha esnek olabilirler. Tribünde tamamen maça odaklanmalı, takımımıza destek olmalıyız ve Karaman halkının yüceliğini göstermeliyiz.”

“Buradan Iğdır halkına da seslenmek istiyorum, bu hoşgörüyü suistimal etmeyiniz taşkınlık yaratıp, tahrikte bulunmayınız ki Karamanoğlu Beyliğinin misafirperverliği ile karşılamanızı arzu etmeyiz. Pazar günü çok önemli bir maç olacak ancak sadece 3 puan alınan bir maç bunu unutmadan bu şehir takımına sahip çıkacaktır.”

Okan Buruk İnterde Kaç Maç Oynadı? Okan Buruk Kimdir ? Okan Buruk Evli mi ? Okan Buruk İnterde Kaç Maç Oynadı? Okan Buruk Kimdir ? Okan Buruk Evli mi ?

                  

Kaynak: Eda Şahintürk