Karaman Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 20 Haziran 2024 Perşembe Fiyatları Karaman Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar? Karaman 20 Haziran 2024 Perşembe Fiyatları

1960'lı yıllarda çarşı yangınıyla başlayan büyük göç dalgası ile birlikte, pek çok hemşerimizi yurt dışına gönderdik. Ancak gurbetçi vatandaşlarımızın memleketleri ile olan bağları hiç kopmadı. Tatil dönemlerinde Karaman’ı ziyaret etmeleri veya haberler aracılığıyla şehri takip etmeleri bunun en güzel göstergesidir. Geçmişte, gurbetçi hemşerilerimiz şehrimize destek olmuş, belediyemize ambulans gibi önemli araçlar kazandırmış ve engelli vatandaşlarımıza akülü arabalar göndermişlerdir.

Bu düşüncelerle, gurbetçi hemşerilerimizi mutlu etmek adına bir proje geliştirdik. Özellikle Hollanda'da yoğun bir Karamanlı nüfusu bulunmakta. Eğer biz göreve gelirsek, Karaman'da bir "Hollanda Parkı ve Gurbetçi Festivali" düzenlemeyi planladığımızı duyurmuştuk. Bu proje, Karaman dışında da büyük ilgi gördü ve olumlu tepkiler aldı. Gurbetçi hemşerilerimizden harika geri dönüşler aldık, hatta bazıları aradılar projeyi çok beğendiklerini belirterek teşekkür ettiler.

"Hollanda Parkı", Hollanda'nın kültürel figürlerini, sembollerini özellikle yel değirmenlerini yansıtan bir atmosfer sunacak. Bu park sadece şehir içinden değil yurt dışından bile insanların ilgisini çekecek bir mekân olacak. Ayrıca gurbetçilerimizin şehirde bulunduğu dönemlerde "Sıla festivalleri" düzenleyerek onlara hoş sürprizler yapmayı planlıyoruz. Gurbetçi hemşerilerimiz bizim için kültür elçileridir. Ve onlar şehri gerçekten seviyorlar, biz de onları seviyor ve yeni dönemde daha sık bir araya gelmeyi planlıyoruz hem Karaman'da hem de yurt dışında.

Mevlüt Akgün
AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı

Kaynak: R. Rüzgar Yel