Türkiye geçen yıl 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin acısıyla sarsıldı. Türkiye, asrın felaketinin ardından yaralarını sarmaya devam ederken felaketin izlerini gözler önüne sermek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB Birimi ile Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından “6 Şubat Depremleri Fotoğraf ve Resim Sergisi” açıldı.

Mevlüt Akgün Gazetecilerin Soruları Cevapladı Mevlüt Akgün Gazetecilerin Soruları Cevapladı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde, Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İki büyük depremde 53 binden fazla can kaybı yaşandı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan depremlerin yıldönümü nedeniyle Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB Birimi ile Karaman Güzel Sanatlar Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri tarafından oluşturulan “6 Şubat Depremleri Fotoğraf ve Resim Sergisi” Gazi Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı.

Açılışa, Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve protokol üyeleri katıldı. Sergi alanında yer alan fotoğrafları ve resimleri tek tek inceleyen Vali H. Engin Sarıibrahim, fotoğraflar ve eserler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin 25 eseri ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB Biriminin deprem bölgesindeki çalışmalarını gösterir 15 fotoğrafının yer aldığı bu özel sergi, 9 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

6 Subat Depremleri Fotograf Ve Resim Sergisi (2)

6 Subat Depremleri Fotograf Ve Resim Sergisi (1)

Kaynak: Haber Merkezi