Kemal UYSALER
Köşe Yazarı
Kemal UYSALER
 

ALİ ERBAŞ DOLUDİZGİN

Ali Erbaş Efendi, söylemleri ve eylemleriyle, görevi olmadığı halde ve de İslamiyet’in de dışına çıkarak, sanki İslamiyet adına: Ne yiyip, ne içeceğimizi… Ne söyleyeceğimizi… Hangi kursa gideceğimizi belirterek, binlerce yıllık tarihi olan Türkler için yeni bir dünya mı oluşturmaya çalışıyor? Ali Efendi, fütursuzca İçinde yaşadığı devleti kuran ve de görev yaptığı kurumun kurucusuna lanet okuyup, kâfir etiketini yapıştırdı. Ali Efendi, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, İslamiyet’in merkezi durumuna gelen Medine’ye yönelik Mekke’den (müşriklerden) kaynaklanan tehdit ve tehlikeleri yok etmek için Bedir (624), Uhut (625) ve Hendek (626) Savaşlarını yaptı. Mustafa Kemal Atatürk, Müslümanların ağırlıklı olarak yaşadıkları yerlerden olan Anadolu’yu emperyalistlerin işgalinden Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı vererek, özgürleştirdi. Efendi, sen nasıl oluyor da; İslamiyet’in özgürce yaşanılmasını sağlamak amacıyla Anadolu topraklarını özgürleştiren Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okur ve kâfir dersin? Vicdanın hiç mi rahatsızlık duymadı? Efendi, ben, “günaydın” dedikçe Arapların cahiliye dönemlerinde yaşayan biri mi oluyorum? Ali Efendi, Araplar, ne zaman Türkçe konuşmaya başladılar da “günaydın” dediler? Ali Efendi, Türk tarihini ve Türk kültürünü benimsemiş olsaydın, binlerce yıllık Türk tarihinde “cahiliye dönemi” diye bir dönemin yaşanılmamış olduğunu bilirdin. “Dervişin fikri ne ise, zikri de odur,” denilir ya, Ali Efendi, sürekli olarak Arapları öne çıkarma alışkanlığın olduğu için olsa gerek, Türklerle Arapları karıştırıyorun, yazık… Ali Efendi ben sana cahiliye dönemini anlatayım: Cahiliye dönemi: Mekke’de tefeci bezirgânların, yağmacıların ve talancıların dönemidir. Bu pislikleri ortadan 630 yılında kaldıran Hz. Muhammed oldu. Ali Efendi, Üniversiteler bilim yuvalarıdır; buralarda Kur’an kurslarını hangi amaçlarla açacaksın? Arap harflerini kimlere öğreteceksin? Arap harflerini öğrenenler, bu harflerle ne yapacaklar, hangi sorunları çözecekler? Arap alfabesinin İslam öncesinde Arap Yarımadası’nda kurulan Nabatlılar Devleti tarafından üretildiğini biliyor musun? 19 bini aşkın Kur’an kurslarına giden milyonlarca evladımıza neler veriyorsunuz? Ali Efendi, neden Arap kültürünü aşılamaya çalışıyorsun? Arap kültürü, İslamiyet değildir. Bunu bilmiyor musun? Neden Atatürk’e karşısın? Neden Türk’e karşısın? Neden Türkçeye karşısın? Ali Efendi, bu gariban insanların vergileriyle maaş alarak geçimini sağlayan bir memursun, bunu unutma. Ali Efendi, Türkler Türkçe konuşur ve Türkçe yazarlar. Senden önce de böyleydi, senden sonra da yine böyle olacak…
Ekleme Tarihi: 20 Eylül 2021 - Pazartesi

ALİ ERBAŞ DOLUDİZGİN

Ali Erbaş Efendi, söylemleri ve eylemleriyle, görevi olmadığı halde ve de İslamiyet’in de dışına çıkarak, sanki İslamiyet adına:

Ne yiyip, ne içeceğimizi…

Ne söyleyeceğimizi…

Hangi kursa gideceğimizi belirterek, binlerce yıllık tarihi olan Türkler için yeni bir dünya mı oluşturmaya çalışıyor?

Ali Efendi, fütursuzca İçinde yaşadığı devleti kuran ve de görev yaptığı kurumun kurucusuna lanet okuyup, kâfir etiketini yapıştırdı.

Ali Efendi, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, İslamiyet’in merkezi durumuna gelen Medine’ye yönelik Mekke’den (müşriklerden) kaynaklanan tehdit ve tehlikeleri yok etmek için Bedir (624), Uhut (625) ve Hendek (626) Savaşlarını yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk, Müslümanların ağırlıklı olarak yaşadıkları yerlerden olan Anadolu’yu emperyalistlerin işgalinden Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı vererek, özgürleştirdi.

Efendi, sen nasıl oluyor da; İslamiyet’in özgürce yaşanılmasını sağlamak amacıyla Anadolu topraklarını özgürleştiren Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okur ve kâfir dersin?

Vicdanın hiç mi rahatsızlık duymadı?

Efendi, ben, “günaydın” dedikçe Arapların cahiliye dönemlerinde yaşayan biri mi oluyorum?

Ali Efendi, Araplar, ne zaman Türkçe konuşmaya başladılar da “günaydın” dediler?

Ali Efendi, Türk tarihini ve Türk kültürünü benimsemiş olsaydın, binlerce yıllık Türk tarihinde “cahiliye dönemi” diye bir dönemin yaşanılmamış olduğunu bilirdin. “Dervişin fikri ne ise, zikri de odur,” denilir ya, Ali Efendi, sürekli olarak Arapları öne çıkarma alışkanlığın olduğu için olsa gerek, Türklerle Arapları karıştırıyorun, yazık…

Ali Efendi ben sana cahiliye dönemini anlatayım:

Cahiliye dönemi: Mekke’de tefeci bezirgânların, yağmacıların ve talancıların dönemidir. Bu pislikleri ortadan 630 yılında kaldıran Hz. Muhammed oldu.

Ali Efendi, Üniversiteler bilim yuvalarıdır; buralarda Kur’an kurslarını hangi amaçlarla açacaksın? Arap harflerini kimlere öğreteceksin? Arap harflerini öğrenenler, bu harflerle ne yapacaklar, hangi sorunları çözecekler?

Arap alfabesinin İslam öncesinde Arap Yarımadası’nda kurulan Nabatlılar Devleti tarafından üretildiğini biliyor musun?

19 bini aşkın Kur’an kurslarına giden milyonlarca evladımıza neler veriyorsunuz?

Ali Efendi, neden Arap kültürünü aşılamaya çalışıyorsun?

Arap kültürü, İslamiyet değildir. Bunu bilmiyor musun?

Neden Atatürk’e karşısın?

Neden Türk’e karşısın?

Neden Türkçeye karşısın?

Ali Efendi, bu gariban insanların vergileriyle maaş alarak geçimini sağlayan bir memursun, bunu unutma.

Ali Efendi, Türkler Türkçe konuşur ve Türkçe yazarlar. Senden önce de böyleydi, senden sonra da yine böyle olacak…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.