Eğitim (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 09.09.2021 - 10:24, Güncelleme: 09.09.2021 - 10:24

Son Başvuru Tarihi 12 Eylül

 

Son Başvuru Tarihi 12 Eylül

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulan ve Yükseköğretim Kurulunun 25.08.2021 tarihli toplantısında alınan karar gereği öğrenci alımı onaylanan Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı için ilana çıkıldı.
Son yılların en popüler bütünleşik disiplinlerarası yaklaşımı olan STEM+Art (STEAM-STEM+Sanat) yaklaşımından yola çıkılarak açılan Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, katılımcılara disiplinlerötesi bir anlayışla 21’inci yüzyılın becerilerini edindirmeyi amaçlıyor. Mühendislik ve tasarım becerileri kullanılarak fen, matematik ve sanat disiplinlerinin bütünleşik olarak nasıl kullanılabileceğinin öğretileceği program, yine ileri bilişim teknolojileri ile robotik/kodlama ve yapay zekanın problemlerin çözümünde araç olarak nasıl kullanılacağını çoklu disipliner çalışmalar ekseninde araştırmacılara kazandırmayı hedefliyor. KMÜ Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına Eğitim Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Fen Fakültesi ve İletişim Fakültelerinin herhangi bir lisans programından mezun olanlar başvurabilecek. Başvurular 01-12 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak Üniversitenin resmi sitesinde yayımlanan ilana göre programa 5’i yabancı uyruklu olmak üzere 55 kontenjan ayrıldı ve programın açılması için en az 20 başvurunun olması gerekiyor. Başvurular 01-12 Eylül 2021 tarihleri arasında basvuru.kmu.edu.tr adresinden çevrim içi olarak yapılacak. Programa öğrenci kabulü tamamen lisans mezuniyet notuna göre gerçekleşecek olup başvuru sonuçları 13 Eylül 2021 tarihinde https://kmu.edu.tr/fbe adresinden duyurulacak. Kayıtlar ise 14-16 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulan ve Yükseköğretim Kurulunun 25.08.2021 tarihli toplantısında alınan karar gereği öğrenci alımı onaylanan Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı için ilana çıkıldı.

Son yılların en popüler bütünleşik disiplinlerarası yaklaşımı olan STEM+Art (STEAM-STEM+Sanat) yaklaşımından yola çıkılarak açılan Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, katılımcılara disiplinlerötesi bir anlayışla 21’inci yüzyılın becerilerini edindirmeyi amaçlıyor. Mühendislik ve tasarım becerileri kullanılarak fen, matematik ve sanat disiplinlerinin bütünleşik olarak nasıl kullanılabileceğinin öğretileceği program, yine ileri bilişim teknolojileri ile robotik/kodlama ve yapay zekanın problemlerin çözümünde araç olarak nasıl kullanılacağını çoklu disipliner çalışmalar ekseninde araştırmacılara kazandırmayı hedefliyor.

KMÜ Fen, Matematik, Sanat ve Teknoloji (FMST) Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına Eğitim Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Fen Fakültesi ve İletişim Fakültelerinin herhangi bir lisans programından mezun olanlar başvurabilecek.

Başvurular 01-12 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak

Üniversitenin resmi sitesinde yayımlanan ilana göre programa 5’i yabancı uyruklu olmak üzere 55 kontenjan ayrıldı ve programın açılması için en az 20 başvurunun olması gerekiyor. Başvurular 01-12 Eylül 2021 tarihleri arasında basvuru.kmu.edu.tr adresinden çevrim içi olarak yapılacak. Programa öğrenci kabulü tamamen lisans mezuniyet notuna göre gerçekleşecek olup başvuru sonuçları 13 Eylül 2021 tarihinde https://kmu.edu.tr/fbe adresinden duyurulacak. Kayıtlar ise 14-16 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.