Şimşek Bisküvi

1996 yılında şu anda Onursal Başkanımız olan Sayın Ramazan ŞİMŞEK tarafından temelleri atılarak, Karaman’da kurulmuştur. 95.000 m2’si kapalı, 40.000 m2’si açık olmak üzere toplam 135.000 m2’lik alanda ileri teknolojiye sahip tesislerinde ; Bisküvi, Çikolata, Kek, Gofret, Kraker olarak üretime başlayıp, zaman içerisinde işini geliştirerek sektöre yön veren yenilikçi yaklaşımı ile Bien Kruvasan ve Twitto Burgu Kraker çeşitleriyle de ilklere imzasını atmıştır. Sektöründe her zaman yeniliklerin ve ilklerin markası olan Şimşek, tüketicilerine sürekli daha iyisini sunarak, 350’nin üzerinde çeşitleriyle damak tadına uygun ürünler zinciri oluşturmuştur. Yıllık 115.000 Ton üretim kapasitesiyle de bir lezzet devi olarak sektöründe global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır. Her zaman son teknolojileri kullanarak, inovatif bakış açısıyla kaliteli ve rekabetçi ürünleriyle dikkatleri üzerinde toplayan Şimşek, Dünya pazarlarında da markasını kabul ettirerek bugün 100’ün üzerinde Ülke’ye ihracat yaparak, katma değer yaratmaktadır. Şimşek, 20 Yıl gibi kısa bir sürede emekle büyüdü ve 8 Yıl’dan beri de Türkiye’nin ilk 500 büyük firması içerisine girerek, 2015 Yılı itibariyle de 21 sıra birden yükselerek 417.sırada yerini alarak, tüketicilerin kalbinde taht kurmuştur. 21 Yıl önce 200 çalışanı ile başlayan ve bugün 1.500’ü aşkın çalışanı ile istihdam yaratarak hem Yurt içinde, hem de yurt dışında geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir. Şimşek, kısa özgeçmişine rağmen hızlı bir yükseliş grafiği çizmiş, teknolojik ve modern yatırımlarıyla çağdaş bir düzeye gelmiştir. Bu başarılarıyla, Turizm sektörü, Hayvancılık sektörü, İnşaat Sektörü ve gıda Hizmet sektörü yatırımlarıyla birlikte toplam 2.500 çalışanı ile gelecekte de ilkelerinden taviz vermeden , katma değer yaratmaya devam edecektir.

Şimşek Bisküvi

Şimşek Bisküvi
Kategori
Ad Soyad
İl/İlçe
Karaman/Merkez
Adresi
Organize Sanayi Bölgesi 14. Cadde No:1
Telefon
0338 224 13 20
Cep Telefon
Faks
Web Sitesi
http://www.simsek.com.tr/
E-Posta
bilgi@simsek.com.tr
Yayın Tarihi
31.03.2021 13:45

1996 yılında şu anda Onursal Başkanımız olan Sayın Ramazan ŞİMŞEK tarafından temelleri atılarak, Karaman’da kurulmuştur. 95.000 m2’si kapalı, 40.000 m2’si açık olmak üzere toplam 135.000 m2’lik alanda ileri teknolojiye sahip tesislerinde ; Bisküvi, Çikolata, Kek, Gofret, Kraker olarak üretime başlayıp, zaman içerisinde işini geliştirerek sektöre yön veren yenilikçi yaklaşımı ile Bien Kruvasan ve Twitto Burgu Kraker çeşitleriyle de ilklere imzasını atmıştır.

Sektöründe her zaman yeniliklerin ve ilklerin markası olan Şimşek, tüketicilerine sürekli daha iyisini sunarak, 350’nin üzerinde çeşitleriyle damak tadına uygun ürünler zinciri oluşturmuştur. Yıllık 115.000 Ton üretim kapasitesiyle de bir lezzet devi olarak sektöründe global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır. Her zaman son teknolojileri kullanarak, inovatif bakış açısıyla kaliteli ve rekabetçi ürünleriyle dikkatleri üzerinde toplayan Şimşek, Dünya pazarlarında da markasını kabul ettirerek bugün 100’ün üzerinde Ülke’ye ihracat yaparak, katma değer yaratmaktadır.

Şimşek, 20 Yıl gibi kısa bir sürede emekle büyüdü ve 8 Yıl’dan beri de Türkiye’nin ilk 500 büyük firması içerisine girerek, 2015 Yılı itibariyle de 21 sıra birden yükselerek 417.sırada yerini alarak, tüketicilerin kalbinde taht kurmuştur. 21 Yıl önce 200 çalışanı ile başlayan ve bugün 1.500’ü aşkın çalışanı ile istihdam yaratarak hem Yurt içinde, hem de yurt dışında geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

Şimşek, kısa özgeçmişine rağmen hızlı bir yükseliş grafiği çizmiş, teknolojik ve modern yatırımlarıyla çağdaş bir düzeye gelmiştir. Bu başarılarıyla, Turizm sektörü, Hayvancılık sektörü, İnşaat Sektörü ve gıda Hizmet sektörü yatırımlarıyla birlikte toplam 2.500 çalışanı ile gelecekte de ilkelerinden taviz vermeden , katma değer yaratmaya devam edecektir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.