Modern Çikolata

Karaman’ın sanayileşmesine ilk harcı koyan ve ülkemiz bisküvi sektörünün öncülerinden olan Abdullah TAYYAR 9 Mart 1951 tarhininde Konya’nın Hadim ilçesinde doğdu. Üst seviye mücadele ve başarı odaklı bir karaktere sahip olan Abdullah TAYYAR 1970 li yıllarda Karaman’a gelerek ticarete başladı. Bilahare 20 kişinin çalıştığı mütevazi bir imalathane ile gofret üretimine başladı. Çok geçmeden bugün mevcut olan organize sanayi bölgesine gelerek çok daha büyük kapasiteli tesisleri azim, cesaret ve büyük fedakarlıkla kurdu. Bugün yaklaşık 3000 çalışanının Karaman ve Ülke ekonomisine ciddi değerler kattığı bir gelişim hamlesinin banisi olan Abdullah TAYYAR 2004 yılı aralık ayında ebedi aleme göçtü. Ardında bıraktığı Modern Çikolata tesisleri; Tayyar Yatırım’ın gıda sektörüne yaptığı yatırımla yıllık 140.000 ton kapasiteye ve 30 yıllık sektör tecrübesine sahip ekibi ile üretim yapmaktadır. Portföyünde bisküvi, çikolata, kek, kraker, çikolata bar, gofret ve kremalı çikolata olmak üzere 7 ana kategoride 300’den fazla ürün barındırır. Ülker’in, 1999-2014 yılları arasında Kazakistan, Ukrayna, İstanbul ve Karaman yatırımlarının bir iş ortağı olan, Tayyar Yatırım, 2014 yılında hisselerini sattı ve aynı sektörlerde çalışmalarına devam etmek için Modern Çikolata fabrikası kurdu.

Modern Çikolata

Modern Çikolata
Kategori
Ad Soyad
İl/İlçe
Karaman/Merkez
Adresi
Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde No:1
Telefon
0 216 325 77 43
Cep Telefon
Faks
Web Sitesi
www.moderncikolata.com.tr
E-Posta
info@moderncikolata.com.tr
Yayın Tarihi
31.03.2021 13:49

Karaman’ın sanayileşmesine ilk harcı koyan ve ülkemiz bisküvi sektörünün öncülerinden olan Abdullah TAYYAR 9 Mart 1951 tarhininde Konya’nın Hadim ilçesinde doğdu. Üst seviye mücadele ve başarı odaklı bir karaktere sahip olan Abdullah TAYYAR 1970 li yıllarda Karaman’a gelerek ticarete başladı. Bilahare 20 kişinin çalıştığı mütevazi bir imalathane ile gofret üretimine başladı. Çok geçmeden bugün mevcut olan organize sanayi bölgesine gelerek çok daha büyük kapasiteli tesisleri azim, cesaret ve büyük fedakarlıkla kurdu. Bugün yaklaşık 3000 çalışanının Karaman ve Ülke ekonomisine ciddi değerler kattığı bir gelişim hamlesinin banisi olan Abdullah TAYYAR 2004 yılı aralık ayında ebedi aleme göçtü.

Ardında bıraktığı Modern Çikolata tesisleri; Tayyar Yatırım’ın gıda sektörüne yaptığı yatırımla yıllık 140.000 ton kapasiteye ve 30 yıllık sektör tecrübesine sahip ekibi ile üretim yapmaktadır. Portföyünde bisküvi, çikolata, kek, kraker, çikolata bar, gofret ve kremalı çikolata olmak üzere 7 ana kategoride 300’den fazla ürün barındırır. Ülker’in, 1999-2014 yılları arasında Kazakistan, Ukrayna, İstanbul ve Karaman yatırımlarının bir iş ortağı olan, Tayyar Yatırım, 2014 yılında hisselerini sattı ve aynı sektörlerde çalışmalarına devam etmek için Modern Çikolata fabrikası kurdu.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.