Yerel (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 10.06.2021 - 20:19, Güncelleme: 10.06.2021 - 20:20

KMÜ'ye Yeni Bir Uygulama Mutfağı Daha

 

KMÜ'ye Yeni Bir Uygulama Mutfağı Daha

Daha önce Aşçılık Uygulama Mutfağına sahip olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerin uygulama olanaklarını güçlendirerek Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü bünyesinde yeni bir uygulama mutfağına daha kavuştu.
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın da katıldığı açılış programı kurdele kesimi sonrası Uygulama Mutfağı'nın gezilmesiyle devam etti. İl protokolü, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erol Yüksel ile bölüm öğretim elemanlarından Uygulama Mutfağı hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Uygulama Mutfağı'nın üniversitenin özellikle Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde ilgili alanlarda eğitim gören öğrencilere uygulama imkanı sunacağını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Yüksel,Uygulama Mutfağı'nın açılması konusunda gösterdiği titizlik ve verdiği desteklerden dolayı Rektör Namık Ak'a teşekkür etti. Uygulama Mutfağının, ilk öğrencilerini 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde alan Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencilerine de üst düzeyde eğitim vermek amacıyla hizmet edeceğini ve açılışı yapılan Uygulama Mutfağı'nın 30-40 öğrencinin aynı anda çalışabileceği tezgahlara, fırın ve kazanlara, mutfak araç gereçlerine sahip olduğunu belirten Rektör Ak mutfağın en iyi otellerin standardında teknik altyapısının olduğunu vurguladı. Rektör Namık Ak ayrıca Pastacılık ve Ekmekçilik Programı ile KMÜ'nün geçtiğimiz yıl Türkiye'de bu programı açan iki üniversiteden biri olduğunu sözlerine ekledi. Uygulama Mutfağı; Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencilerinin yanı sıra Aşçılık Programı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerine de uygulama imkanı sunacak. Uygulama Mutfağı ayrıca başta Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesindeki Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı olmak üzere diğer programların uygulama derslerine de altyapı desteği verecek. Uygulama Mutfağı'nın açılış törenine Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcıları Mehmet Özmen, Kamuran Mustafa Ballı ve Oğuz Şenlik, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı H.Eyüp Aslan, rektör yardımcıları, danışmanlar, dekan ve müdürler, üniversite personeli ve davetliler katıldı.
Daha önce Aşçılık Uygulama Mutfağına sahip olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencilerin uygulama olanaklarını güçlendirerek Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü bünyesinde yeni bir uygulama mutfağına daha kavuştu.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın da katıldığı açılış programı kurdele kesimi sonrası Uygulama Mutfağı'nın gezilmesiyle devam etti. İl protokolü, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erol Yüksel ile bölüm öğretim elemanlarından Uygulama Mutfağı hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Uygulama Mutfağı'nın üniversitenin özellikle Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde ilgili alanlarda eğitim gören öğrencilere uygulama imkanı sunacağını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Yüksel,Uygulama Mutfağı'nın açılması konusunda gösterdiği titizlik ve verdiği desteklerden dolayı Rektör Namık Ak'a teşekkür etti.

Uygulama Mutfağının, ilk öğrencilerini 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde alan Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencilerine de üst düzeyde eğitim vermek amacıyla hizmet edeceğini ve açılışı yapılan Uygulama Mutfağı'nın 30-40 öğrencinin aynı anda çalışabileceği tezgahlara, fırın ve kazanlara, mutfak araç gereçlerine sahip olduğunu belirten Rektör Ak mutfağın en iyi otellerin standardında teknik altyapısının olduğunu vurguladı. Rektör Namık Ak ayrıca Pastacılık ve Ekmekçilik Programı ile KMÜ'nün geçtiğimiz yıl Türkiye'de bu programı açan iki üniversiteden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Uygulama Mutfağı; Pastacılık ve Ekmekçilik Programı öğrencilerinin yanı sıra Aşçılık Programı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerine de uygulama imkanı sunacak. Uygulama Mutfağı ayrıca başta Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesindeki Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı olmak üzere diğer programların uygulama derslerine de altyapı desteği verecek.

Uygulama Mutfağı'nın açılış törenine Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcıları Mehmet Özmen, Kamuran Mustafa Ballı ve Oğuz Şenlik, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı H.Eyüp Aslan, rektör yardımcıları, danışmanlar, dekan ve müdürler, üniversite personeli ve davetliler katıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.