() - | Haber Girişi: 03.04.2021 - 10:39, Güncelleme: 03.04.2021 - 10:39

Karaman’da 2 Köyün Karantinası Kaldırıldı

 

Karaman’da 2 Köyün Karantinası Kaldırıldı

Kâzımkarabekir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Akarköy ve Kızılkuyu Köylerinde karantina süresinin tamamlandığını açıkladı.
Kâzımkarabekir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde; 1-İlçemize bağlı Akarköy ve Kızılkuyu Köylerinde koronavirüs vaka sayılarının artması sebebiyle, 27.03.2021 tarih ve 11 numaralı  İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararına istinaden 27.03.2021 tarihinden itibaren  10 gün süre ile  karantina altına alınarak köylere giriş ve çıkışlar kısıtlanmıştı. Köylerimizde alınan önlemler neticesin de  bu güne kadar  yeni vaka görülmemesi, temaslı kişilerden  COVID-19 ile uyumlu semptom-şikayeti olan kimse olmaması, Karantinaya alınan köylerdeki kısıtlamanın kaldırılması ile ilgili ekte yer alan İl Sağlık Müdürlüğünün 01/04/2021 tarih ve 149 sayılı tavsiye yazısı ile hafta sonları Cumartesi Pazar günleri sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 29/03/2021 tarih ve 5673 sayılı tedbirlerin gözden geçirilmesi konulu yazısı da göz önüne alınarak 05/02/2021 tarihinde bitecek olan  Akarköy ve Kızılkuyu köylerinde uygulanan kısıtlamanın 02.04.2021 Cuma günü saat 21.00’den itibaren kaldırılmasına, 2-Her iki köyde de semptom gösteren ve karantina süresi devam eden vatandaşlarımızın karantinalarının devamına, 3-Alınan kararların ilçe Jandarma Komutanlığına bildirilmesine, kararın, Akarköy ve Kızılkuyu köy muhtarlıklarınca köy halkına duyurulmasına, 4-Yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, alınan kararların ilgili kurumlarca yürütülerek takibin sağlanmasına kurulumuzca oy birliğiyle karar verilmiştir.
Kâzımkarabekir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Akarköy ve Kızılkuyu Köylerinde karantina süresinin tamamlandığını açıkladı.

Kâzımkarabekir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

1-İlçemize bağlı Akarköy ve Kızılkuyu Köylerinde koronavirüs vaka sayılarının artması sebebiyle, 27.03.2021 tarih ve 11 numaralı  İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararına istinaden 27.03.2021 tarihinden itibaren  10 gün süre ile  karantina altına alınarak köylere giriş ve çıkışlar kısıtlanmıştı. Köylerimizde alınan önlemler neticesin de  bu güne kadar  yeni vaka görülmemesi, temaslı kişilerden  COVID-19 ile uyumlu semptom-şikayeti olan kimse olmaması, Karantinaya alınan köylerdeki kısıtlamanın kaldırılması ile ilgili ekte yer alan İl Sağlık Müdürlüğünün 01/04/2021 tarih ve 149 sayılı tavsiye yazısı ile hafta sonları Cumartesi Pazar günleri sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 29/03/2021 tarih ve 5673 sayılı tedbirlerin gözden geçirilmesi konulu yazısı da göz önüne alınarak 05/02/2021 tarihinde bitecek olan  Akarköy ve Kızılkuyu köylerinde uygulanan kısıtlamanın 02.04.2021 Cuma günü saat 21.00’den itibaren kaldırılmasına,

2-Her iki köyde de semptom gösteren ve karantina süresi devam eden vatandaşlarımızın karantinalarının devamına,

3-Alınan kararların ilçe Jandarma Komutanlığına bildirilmesine, kararın, Akarköy ve Kızılkuyu köy muhtarlıklarınca köy halkına duyurulmasına,

4-Yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, alınan kararların ilgili kurumlarca yürütülerek takibin sağlanmasına kurulumuzca oy birliğiyle karar verilmiştir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.