Güncel (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 29.11.2021 - 14:13, Güncelleme: 29.11.2021 - 14:26

Başkan Metik’ten Suç Şahsidir Açıklaması

 

Başkan Metik’ten Suç Şahsidir Açıklaması

Karaman Boynuinceli Yörükleri Dernek Başkanı Emrah Metik yörük kızı Müslüme’nin ölümünün ardından kamuoyunda yörüklere karşı bir savaş açıldığını ve bundan rahatsızlık duyduklarını söyledi.
Yörükler bu ülkenin öz evladıdır ve suç şahsidir vurgusunun yapıldığı basın açıklamasında Karaman Boynuinceli Yörükleri Dernek Başkanı Emrah Metik şu ifadelere yer verdi: “Gelinen noktada yaşanılan son olay neticesinde Yörüklere resmen savaş açılmış, hakaretler edilmeye, Yörük kültürünün sembolü olan kara çadırlarla ilgili türlü ithamlarda bulunulmaya başlanmıştır. Yaşanılan hadiseyi hiçbir şekilde Yörükler olarak kabul etmemiz, hoş görmemiz mümkün değildir. Olayın resmi olarak neticesi belli olduktan sonra en sert tepkiyi yine biz Yörükler göstereceğiz. Yayın yasağı kararı olmasına rağmen bazı yayın organları olayın bütün detaylarını bildiklerini söyleyerek yayınlar yapmaktadırlar. Dediğim gibi bu olayların yaşanmış olma ihtimali bile Yörükler tarafından asla tasvip edilemez. Ama Yörüklere açılan bu savaşı da asla kabul etmiyoruz. Olayı bahane ederek içindeki Yörük düşmanlığını açığa vuranları da tarihte Yörükler de affetmeyeceklerdir. Geriye doğru bir inceleyin lüks villalarda, rezidanslarda büyük şehirlerde yaşanan onlarca yüzlerce cinsel istismar ve cinayet vakalarını görmedi mi bu millet? Sadece 2020 yılındaki verilere göre; ceza mahkemelerine açılan dosyalardaki toplam “ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI" suç sayısı: 17 bin 948. Açılan bu davaların 12 bin 504'ü mahkûmiyet kararı ile sonuçlanmış. Burada görüleceği üzere mahkemeye taşınan şikayet sayısı sadece bir yılı incelediğimizde 17948'dir.Bu olayların hiçbiri kara çadırlarda yaşanmamıştır. Yörükler olarak hiçbir zaman yaşanan ve gündeme düşen bu tarz olaylarda hiç bir toplumu genelleme yaparak yargılamadık. Bizim için konu o toplum, bu toplum fark etmez, suç şahsidir. Suçu işleyen kim olursa olsun yaşadığı toplumu karalamak yerine, suçlunun gerekli cezayı almasını isteriz. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Yörükler bu ülkenin kurucularıdır, ondan önceki devletlerinin kurucuları olduğu gibi. Yörükler bu ülkenin öz evlatlarıdır”
Karaman Boynuinceli Yörükleri Dernek Başkanı Emrah Metik yörük kızı Müslüme’nin ölümünün ardından kamuoyunda yörüklere karşı bir savaş açıldığını ve bundan rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Yörükler bu ülkenin öz evladıdır ve suç şahsidir vurgusunun yapıldığı basın açıklamasında Karaman Boynuinceli Yörükleri Dernek Başkanı Emrah Metik şu ifadelere yer verdi: “Gelinen noktada yaşanılan son olay neticesinde Yörüklere resmen savaş açılmış, hakaretler edilmeye, Yörük kültürünün sembolü olan kara çadırlarla ilgili türlü ithamlarda bulunulmaya başlanmıştır. Yaşanılan hadiseyi hiçbir şekilde Yörükler olarak kabul etmemiz, hoş görmemiz mümkün değildir. Olayın resmi olarak neticesi belli olduktan sonra en sert tepkiyi yine biz Yörükler göstereceğiz. Yayın yasağı kararı olmasına rağmen bazı yayın organları olayın bütün detaylarını bildiklerini söyleyerek yayınlar yapmaktadırlar. Dediğim gibi bu olayların yaşanmış olma ihtimali bile Yörükler tarafından asla tasvip edilemez. Ama Yörüklere açılan bu savaşı da asla kabul etmiyoruz. Olayı bahane ederek içindeki Yörük düşmanlığını açığa vuranları da tarihte Yörükler de affetmeyeceklerdir.

Geriye doğru bir inceleyin lüks villalarda, rezidanslarda büyük şehirlerde yaşanan onlarca yüzlerce cinsel istismar ve cinayet vakalarını görmedi mi bu millet? Sadece 2020 yılındaki verilere göre; ceza mahkemelerine açılan dosyalardaki toplam “ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI" suç sayısı: 17 bin 948. Açılan bu davaların 12 bin 504'ü mahkûmiyet kararı ile sonuçlanmış. Burada görüleceği üzere mahkemeye taşınan şikayet sayısı sadece bir yılı incelediğimizde 17948'dir.Bu olayların hiçbiri kara çadırlarda yaşanmamıştır. Yörükler olarak hiçbir zaman yaşanan ve gündeme düşen bu tarz olaylarda hiç bir toplumu genelleme yaparak yargılamadık. Bizim için konu o toplum, bu toplum fark etmez, suç şahsidir. Suçu işleyen kim olursa olsun yaşadığı toplumu karalamak yerine, suçlunun gerekli cezayı almasını isteriz. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Yörükler bu ülkenin kurucularıdır, ondan önceki devletlerinin kurucuları olduğu gibi. Yörükler bu ülkenin öz evlatlarıdır”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.