Eğitim (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 26.04.2022 - 10:54, Güncelleme: 26.04.2022 - 10:54

10.000 Okul Komisyonunun İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

 

10.000 Okul Komisyonunun İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında projenin etkin şekilde yürütülmesi amacıyla oluşturulan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Komisyonu" ilk toplantısı gerçekleştirildi.
Eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve okulun fizikî ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini arttırmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" başlatıldı. Projenin etkin şekilde yürütülmesi amacıyla projeden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal başkanlığında oluşturulan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Komisyonu" ilk toplantısı gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, proje kapsamında yapılacak iş ve işlemlerin aksatılmadan, bakanlık talimatları doğrultusunda planlanıp yürütülmesi, bakanlıkça gönderilen donatım, materyal, kitap vb. malzemelerin zamanında ilgili okullara tesliminin yapılması, proje kapsamında okullarda yapılan onarım ve tadilatlar, okullar tarafından yapılan sosyal kültürel faaliyetler ve kurslar ile yönetici, öğretmen ve velilere yönelik yapılan merkezî ve yerel seminer, toplantı ve bilgilendirme faaliyetleri gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında projenin etkin şekilde yürütülmesi amacıyla oluşturulan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Komisyonu" ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak fırsat eşitliği sağlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve okulun fizikî ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini arttırmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" başlatıldı. Projenin etkin şekilde yürütülmesi amacıyla projeden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal başkanlığında oluşturulan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Komisyonu" ilk toplantısı gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, proje kapsamında yapılacak iş ve işlemlerin aksatılmadan, bakanlık talimatları doğrultusunda planlanıp yürütülmesi, bakanlıkça gönderilen donatım, materyal, kitap vb. malzemelerin zamanında ilgili okullara tesliminin yapılması, proje kapsamında okullarda yapılan onarım ve tadilatlar, okullar tarafından yapılan sosyal kültürel faaliyetler ve kurslar ile yönetici, öğretmen ve velilere yönelik yapılan merkezî ve yerel seminer, toplantı ve bilgilendirme faaliyetleri gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kgrthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.